GŁOGÓW. W Komunikacji Miejskiej odliczają dni do przeprowadzki

GLOG_KM1Nowa baza Komunikacji Miejskiej w Głogowie jest już gotowa. W piątek, 19 grudnia, rozpocznie się procedura odbiorcza. W firmie wszyscy czekają już na przeprowadzkę, by zdążyć przed końcem roku.

– Wtedy kończą się, między innymi, umowy na dostawę mediów – powiedział nam Robert Grodecki, prezes spółki. – Najpóźniej drugiego stycznia chcielibyśmy już pracować w nowej bazie.

Nowa zajezdnia autobusowa jest prawie cztery razy mniejsza od dotychczasowej. Wybudowana została w nowoczesnej, energooszczędnej technologii, dzięki czemu obniżą się koszty działalności przedsiębiorstwa. Na przykład, zmniejszy się zużycie wody w myjni autobusowej. Lepsze też będą warunki pracy. A stacja paliw spełnia wymagania techniczne, jeśli chodzi o zabezpieczenie zbiorników przed przenikaniem produktów naftowych do gruntu.

GLOG_KM2– Cała inwestycja zamknie się kwotą około 14,5 miliona złotych – dodaje Robert Grodecki i przypomina, że gmina miejska, do której w 100 procentach należy spółka, udzieliła jej gwarancji kredytowych sięgających do 16 mln zł na budowę i wyposażenie nowej bazy.

UR

 

 

Dodaj komentarz