GŁOGÓW. Twierdzi, że bronił się przed partnerką. Zabił ją jednym ciosem

Bez tytułuProkuratura ujawnia szczegóły dotyczące morderstwa, do którego doszło 7 kwietnia br. w mieszkaniu przy ul. Herkulesa. Podejrzanym o zadanie śmiertelnego ciosu 32-letniej kobiecie jest jej konkubin, 36-letni Adam S. Na wniosek śledczych sąd aresztował go na trzy miesiące.

– Do zbrodni doszło około godziny jedenastej wieczorem – ujawnia Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Pomiędzy podejrzanym, a jego partnerką nie po raz pierwszy doszło do awantury na tle nadużywania alkoholu. W trakcie kłótni mężczyzna ugodził pokrzywdzoną w klatkę piersiową nożem o długości ostrza około czternastu centymetrów – dodaje prokurator.

Rana kłuta uszkodziła lewą komorę serca i szybko doprowadziła do śmierci kobiety. Nietrzeźwy Adam S. – badanie wykazało, że miał 2,5 promila alkoholu – poszedł do sąsiadki, aby ta zadzwoniła po pomoc.

Zraniona kobieta leżała zakrwawiona w przejściu pomiędzy korytarzem, a łazienką. Na jakąkolwiek pomoc było już za późno. Wezwany na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon. Policja natychmiast zatrzymała przebywającego w mieszkaniu Adama S., który usłyszał zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia swej partnerki.

– Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, wyjaśnił jednak, że nie chciał zabić konkubiny, a jedynie bronił się przed jej atakiem. Wyjaśnieniom tym, z uwagi na przebieg kanału rany spowodowanej u pokrzywdzonej, nie dano wiary – informuje rzecznik prokuratury i dodaje, że Adamowi S. za zabójstwo grozi kara dożywocia.

JOM

Dodaj komentarz