GŁOGÓW. Trzy Dni Świętego Mikołaja (WIDEO)

święto mikołajaMikołaje na rowerach, spływ kajakowy Mikołajów, jarmark świąteczny, koncerty, animacje i warsztaty to tylko niektóre atrakcje, zaplanowane w Głogowie z okazji Dni Świętego Mikołaja. Gość z Laponii przez trzy dni będzie rządził miastem.

Klucze do bram miasta Święty Mikołaj odbierze od prezydenta Rafaela Rokaszewicza.

Zaczynamy w piątek od zamocowania czapki na wieży ratuszowej. To będą trzy dni pełne koncertów, warsztatów, spektakli, animacji – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Głogowianie usłyszą najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Miłośnicy opery także znajdą coś dla siebie. Przed publicznością wystąpią artyści Opery Lwowskiej.

– Głogowianie usłyszą najpiękniejsze opery i operetki w wykonaniu Opery Lwowskiej, która przyjeżdża do Głogowa ze specjalnym projektem charytatywnym. – mówi Barbara Mareńczak-Piechocka, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury.

Podczas trzech dni zabawy głogowianie będą mieli także okazję, aby pomóc innym.

 – Przez całe trzy dni będziemy pomagać. Pomagamy Amelce, która ma chore serduszko, dzieciom z domu dziecka, dzieciom niepełnosprawnym – mówi Ania Mazurkiewicz ze stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”.

Szczegółowy plan imprezy można znaleźć na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Miasta, Impreza rozpocznie się czwartego grudnia. 

Zobacz także na:

Dodaj komentarz