GŁOGÓW. Teatralny czwartek w MOK i fintikluszki

Male_mi_1_506„Fintikluszki – folkowe okruszki” w wykonaniu Teatru Małe Mi z Warszawy to kolejna propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie przygotowana w ramach cyklu Teatralne Czwartki.

– Fintikluszki to, w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu, po prostu: drobiazgi – wyjaśniają organizatorzy imprezy. – Wpisujące się w rok Oskara Kolberga, zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka.

Warto dodać, że to bogactwo mądrości ludowej ukazywane jest przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych, a także pieśni – zaaranżowanych przez Karolinę Cichą, laureatkę Nowej Tradycji 2013.

Fintikluszki z powodzeniem wędrują po Polsce od 2012 r. W zeszłym roku wzbogaciły się o nowe historie, a także scenografię – Mikołaja Maleszy oraz dźwięki – Jacka Mazurkiewicza.

Przedstawienia odbędzie się 29 stycznia (godz. 12) w sali widowiskowej MOK. Wstęp wolny.

UR/FOT. MOK

 

 

Dodaj komentarz