Głogów świętował przez trzy dni (FOTO,WIDEO)

To był długi weekend dla mieszkańców grodu nad Odrą. Urozmaicony program trafiał w gusta każdego, niezależnie od wieku. Od prezentacji tanecznych i wokalnych młodych artystów po wielkie gwiazdy na głównej scenie. Sukcesem okazała się również charytatywna zbiórka na hospicjum.

W sobotę korzystający z atrakcji głogowianie i goście, którzy równie tłumnie przybywali z różnych miejscowości regionu, obserwowali popisy kilku formacji młodych tancerzy, występujących na scenie przed Ratuszem. Lokalne prezentacje uzupełniły występy zespołów The Young Melody, The Sleepwalkers i Fraktala. Wieczorne granie na bulwarze nadodrzańskim rozpoczęła energetyczna Ruda ze swym bandem Red Lips. Andrzej Piaseczny nie traci na popularności, bo podobnie jak występująca po nim gwiazda lat 80. Sandra, zgromadził przed sceną komplet publiczności.

Niedzielne zabawy w Głogowie rozpoczął kolorowy pochód młodych artystów ulicami miasta. Kapryśna, deszczowa pogoda nie pokrzyżowała planów występu kabaretu Ciach. Hitem okazały się połączone siły Głogowskiej Rewii Graffiti z muzykami pod przewodnictwem Andrzeja Nowaka (TSA, Złe Psy). Scena została zdominowana przez kilkudziesięcioosobową ekipę, która wykonała największe rockowe przeboje – polskie i zagraniczne. Prezydent miasta Rafael Rokaszewicz zapraszając na występ zespołu Enej oficjalnie podziękował mieszkańcom za uczestnictwo w tegorocznej edycji. Według obliczeń przez trzy dni z atrakcji Dni Głogowa skorzystało 38 tysięcy ludzi.

Miejskie święto było okazją nie tylko do zabawy. Pierwsze szacunki po zbiórce na głogowskie hospicjum wskazują, że wolontariuszom udało się zebrać 11 tys. zł. Przypomnijmy, że potrzebna kwota to 12 mln zł.

Fot. Piotr Gajek

Dodaj komentarz