GŁOGÓW. Starosta zachęca do konsultacji. Cel – budowa obwodnicy miasta

GLOG_STAROS1Do końca stycznia Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju prowadzi konsultacje publiczne w sprawie „Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023”. W projekcie tym jest też głogowski akcent, tj. budowa długo oczekiwanej obwodnicy miasta.  

– Program ten określa kierunki działań oraz priorytety inwestycyjne w zakresie rozwoju sieci dróg krajowych – precyzuje Bartek Adamczak, rzecznik głogowskiego starostwa. – W związku z prowadzeniem prac zmierzających do przyjęcia tego dokumentu starosta zaprasza do udziału w konsultacjach, które trwają do 30 stycznia. Formularz mogą wypełnić zarówno przedstawiciele instytucji, jak i osoby fizyczne – dodaje.

Nie trzeba przypominać, że jest to sprawa bardzo ważna nie tylko dla głogowian, ale dla całego regionu. Dodajmy, że budowa obwodnicy miasta została wpisana na rezerwową listę zadań, a chodzi o to, by trafiła na listę podstawową w rządowym „Programie…”. Może w tym pomóc udział w konsultacjach poprzez wyrażenie poparcia dla tej inwestycji.

Wzór wypełnionego formularza konsultacyjnego zostanie zamieszczony w poniedziałek, 12 stycznia, na stronie internetowej głogowskiego starostwa.

UR

Dodaj komentarz