GŁOGÓW. Sprawca strzelaniny pod lombardem usłyszał zarzuty

lombard1Mężczyzna, który strzelał do swojego znajomego z wiatrówki usłyszał zarzuty. Przed sądem odpowie za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu i naruszenie czynności ciała. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Głogowa przy użyciu wiatrówki postanowił rozwiązać konflikt ze swoim znajomym. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 17 lutego przy ul. Głowackiego. Między młodymi mężczyznami już od pewnego czasu dochodziło do spięć, a ostatnie skończyło się dla jednego z nich postrzeleniem. Mężczyzna trafił do głogowskiego szpitala skąd po jednodniowej obserwacji wrócił do domu

– Sprawca usłyszał zarzuty, prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego w wysokości tysiąca złotych oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego- mówi sierż.sztab. Łukasz Szuwikowski z KPP w Głogowie.

Oprócz sprawcy i poszkodowanego policja przesłuchała w charakterze świadka także znajomą napastnika. Kobieta towarzyszyła mężczyźnie podczas zdarzenia. Broń, z której strzelał sprawca to pistolet pneumatyczny, na który nie trzeba mieć pozwolenia.

SZAT/fot.MG

 

Dodaj komentarz