GŁOGÓW. Spowodował karambol, bo źle wyprzedzał

Szderz_1ześć uszkodzonych samochodów, strata prawa jazdy i widmo wyroku sądowego to bilans brawurowej jazdy 37 – letniego mieszkańca Choszczna. Na szczęście, nikt nie ucierpiał.

Karambol wydarzył się wczoraj wieczorem na bardzo ruchliwym skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Jedności Robotniczej w Głogowie.

– Kierujący BMW 37-latek jadąc ulicą Sikorskiego, tuż przed skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną, postanowił wyprzedzić jadący przed nim samochód ciężarowy – informuje podinsp. Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Po gwałtownej zmianie pasa ruchu, auto osobowe otarło się ciężarówkę. Prowadzący BMW stracił panowanie nad kierownicą i wtedy uderzył w nadjeżdżający z przeciwka samochód, co spowodowało kolizję z kolejnymi pojazdami. W sumie, uszkodzonych ich zostało sześć. Przez kilkadziesiąt minut przejazd przez skrzyżowanie był utrudniony. Na szczęście, nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca BMW był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Skierowali też do sądu wniosek nie tylko o ukaranie 37-latka, jako sprawcy kolizji, ale również o zabranie mu uprawnień do kierowania.

UR/FOT. KPP GŁOGÓW

Dodaj komentarz