GŁOGÓW. Spacer z historią w tle

GLOG_RATUSZ1Spacer ścieżką rewitalizacji to propozycja dla miłośników historii Głogowa na środowe popołudnie, 22 czerwca. Zapowiada się wiele atrakcji. 

– Spacer z historią prowadzić będzie przez miejsca zaproponowane do Lokalnego Programu Rewitalizacji – precyzuje Marta Dytwińska-Gawrońska, doradca prezydenta ds. kontaktów społecznych. 

Są to punkty przystankowe na Starym Mieście i w Śródmieściu: Teatr, Bulwar Nadodrzański, ul. Nadbrzeżna, Plac Saperów, Al. Wolności, Park Słowiański. W sumie, na ścieżce terenowej jest ich siedemnaście. 
Spacer rozpocznie się o godz. 16 sprzed głównego wejścia ratusza – zbiórka przy rzeźbie Poli. Dodajmy, że będzie to połączenie elementów zwiedzania, wykładu o terenie, dyskusji, a także gry terenowej. 

Drugi spacer ścieżką rewitalizacji zaplanowano na 25 czerwca, o godz. 11 – zbiórka przy głównym wejściu do ratusza.

UR