GŁOGÓW. Skontrolują autobusy

autockontr_14_01Głogowscy policjanci będą prowadzić wzmożoną kontrolę autokarów przewożących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Ferie w województwie dolnośląskim rozpoczną się co prawda 17. lutego, jednak, jak informuje głogowska komenda, ważne, by z prośbą o przeprowadzenie kontroli dzwonić odpowiednio wcześnie.

– Doświadczenie poprzednich lat wskazuje, że sama informacja o wzmożonej kontroli autokarów, ich stanu technicznego oraz kierowców, pozwoliła uniknąć wielu trudnych sytuacji, kłopotów z dojazdem na miejsce wypoczynku, a nawet potencjalnych tragedii – tłumaczy Bogdan Kaleta z głogowskiej komendy.

Każdego roku w okresie ferii zimowych policja otrzymuje wiele próśb od rodziców, nauczycieli, opiekunów jak i samych przewoźników o policyjne kontrole autokarów. Dlatego warto poinformować funkcjonariuszy z odpowiednim wyprzedzeniem.

– W przypadku wyjazdu autokaru z Głogowa, organizator wypoczynku lub rodzice dzieci mogą zasygnalizować ten fakt telefonicznie z wyprzedzeniem co najmniej 1-2 dniowym – dodaje Bogdan Kaleta.

Należy zadzwonić do Wydziału Ruchu Drogowego pod numery: 076 7277231 lub 076 7277232. Można też dzwonić na policyjną dyżurkę na numer: 076 7277200.

DRM/fot. KPP Głogów

Dodaj komentarz