GŁOGÓW. Ruszył remont ul. B. Śmiałego – zmiany w ruchu drogowym

OS_PIASTOWRozpoczęła się przebudowa ulicy Bolesława Śmiałego na osiedlu Piastów Śląskich w Głogowie. Pierwszy etap robót obejmuje odcinek od ul. Kazimierza Sprawiedliwego do ul. Folwarcznej i w tym rejonie wprowadzono zmiany w ruchu drogowym.

Prace mają potrwać do końca czerwca. Zaplanowano wymianę podbudowy i wszystkich warstw jezdni, a także krawężników. Ten etap inwestycji ma kosztować ponad 1,4 mln zł.

Roboty spowodowały jednak utrudnienia na części ul. Bolesława Śmiałego – od skrzyżowania z ul. Kazimierza Sprawiedliwego do ul. Folwarcznej.

– Ten odcinek drogi został wyłączony z ruchu – mówi Artur Szymański, naczelnik wydziału dróg w urzędzie miejskim. – Dojazd do osiedla będzie się odbywać w ramach istniejącego układu komunikacyjnego przez ulicę Folwarczną oraz nowe drogi na osiedlu, łączące ulicę  Bolesława Śmiałego z ulicą Henryka Głogowskiego.

Autobusy miejskie będą zawracać na skrzyżowaniu ul. Henryka Głogowskiego z ul. K. Sprawiedliwego. Przystanek przeniesiono z ul. B. Śmiałego na ul. Kazimierza Sprawiedliwego. Kolejna wiata, dla pasażerów jadących w kierunku Centrum, znajdzie się na wysokości marketu Bricomarche. Tam też zatrzymywać się będą autobusy pracownicze.

Na zdjęciu: osiedle Piastów Śląskich

UR

Dodaj komentarz