GŁOGÓW. Rafael Rokaszewicz objął urząd prezydenta miasta

08_PREZYD_ROKASZW samorządowej karierze Rafaela Rokaszewicza był to z pewnością jeden z najbardziej emocjonujących dni. Najpierw przekazał swemu następcy insygnia władzy w powiecie, by zaraz potem złożyć ślubowanie jako nowy prezydent Głogowa (na zdj.). Choć podczas tej drugiej uroczystości dało się wyczuć pewien dystans.

Ustępujący włodarz miasta Jan Zubowski, podziękował wszystkim za dotychczasową współpracę, a także wymienił to, co udało się w ciągu jego rządów zrobić, m.in. w zakresie inwestycji i promocji miasta.

– Odchodzę z podniesionym czołem – mówił Jan Zubowski, ale przy okazji nie omieszkał wspomnieć o hasłach wyborczych swego następcy, który zapowiadał, że będzie pracować dla dobra wszystkich głogowian.

08_INSYGNIATu Jan Zubowski nawiązał do piątkowej konferencji Rafaela Rokaszewicza i jego deklaracji, że w ratuszu nie widzi możliwości współpracy z niektórymi osobami. Potem złożył na stole przewodniczącego rady miejskiej Andrzeja Kolińskiego insygnia władzy prezydenckiej: łańcuch oraz pierścień. Po chwili szef rady (na zdj.) przekazał je nowemu prezydentowi Głogowa, który powtórzył swoje wcześniejsze zapewnienia o szerokiej współpracy samorządowej dla dobra wszystkich mieszkańców.

Podczas dzisiejszej sesji ślubowanie złożył też kolejny radny miejski Sławomir Majewski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie.

UR

 

Dodaj komentarz