GŁOGÓW. Przewoził wannę… w kontenerze na odpady

kontener na śmieciZamiast z koszyczkiem i święconką do kościoła 50-letni głogowianin w sobotni poranek maszerował do skupu złomu pchając kontener na odpady z wanną w środku. Podczas zatrzymania przyznał, że wziął pojemnik, bo nie miał nic innego na kółkach.

– Policyjny patrol spotkał mężczyznę w sobotę 19 kwietnia o godzinie 9.00 rano. 50 – latek wzbudził zainteresowanie, ponieważ toczył przed sobą kontener na śmieci o pojemności 1100 litrów. W jego wnętrzu była wanna – relacjonuje Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Wyjaśnił funkcjonariuszom, że użył pojemnika jako środka transportu dla znalezionej przez siebie wanny, którą miał zamiar wywieść na złom. Przyznał też, że nie miał zamiaru odstawić kontenera w to samo miejsce, z którego został zabrany.

Głogowianin poddał się karze dobrowolnie. Za nietypowe wykorzystanie kontenera sąd wyznaczył mu karę ograniczenia wolności na okres 3 miesięcy. W każdym miesiącu będzie musiał nieodpłatnie wykonać 24 godziny prac na cele społeczne.

DRM/MATERIAŁY KPP GŁOGÓW

Dodaj komentarz