GŁOGÓW. Przedświąteczne akcje pomocy zwierzakom

pieseł“Gwiazdka dla bezdomniaka” to akcja organizowana przez głogowskie Stowarzyszenie Amicus, z myślą o jego czworonożnych podopiecznych ze schroniska. Poza tym, starostwo powiatowe prowadzi kolejną zbiórkę rzeczy dla zwierzaków. Trwa ona do 30 listopada. 

“Najpiękniejszy prezent, jaki można dać bezdomnemu psu czy kotu, to nowy dom, ale nie zawsze jest to możliwe. Dlatego chcemy, aby zwierzaki w naszym azylu i schronisku dostały również upominki świąteczne – czytamy w informacji Stowarzyszenia. – W tym roku każdy z nas może zostać świętym Mikołajem i zrobić im miłą niespodziankę. Nawet jeśli nie mamy czasu, by w przedświątecznym rozgardiaszu wozić rzeczy do schroniska, możemy coś im podarować. Jak? Przez internet”.

Na platformie www.dlaSchroniska.pl ruszyła akcja specjalna „Gwiazdka dla bezdomniaka”, do której włączył się także Amicus. Za kilka lub kilkanaście złotych każdy może podarować zwierzakom dobrej jakości karmę. Prezent dla czworonoga można zamówić na: http://www.dlaschroniska.pl/schronisko/55. Ponadto, charytatywne kalendarze dlaSchroniska.pl można kupić za 19,90 zł w internetowym sklepie zoologicznym NaszeZoo.pl.

Akcja głogowskiego starostwa trwa tylko do poniedziałku, 30 listopada. Mieszkańcy powiatu mogą przynosić rzeczy do urzędu przy ul. Sikorskiego lub do Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny przy ul. Folwarcznej. Zbierane są koce, ręczniki, kołdry, poduszki bez pierza, materace, pościel i dywaniki, które posłużą do wyłożenia bud i klatek. Ale także – smycze, szelki, obroże, miski, zabawki i legowiska.

W starostwie dary przyjmowane są w pokoju nr 21, na parterze, lub 114 – na pierwszym piętrze – w godzinach od 7.30 do 15.30. A w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny w godz. od 8 do 20.

UR/FOT. ARCHIWUM

Dodaj komentarz

*

code