Podczas niedawnych obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem w Głogowie, pojawił się pomysł na specjalny projekt lokalny, który będzie promować profilaktykę, jako skuteczny sposób na wczesne wykrywanie nowotworów.
– Na świecie i w Polsce nie brakuje wielkich kampanii reklamowych, ale do tego, by dodatkowo zachęcić do badań, a przede wszystkim obserwacji swojego organizmu, zaapelują sami głogowianie – wyjaśnia Marta Dytwińska-Gawrońska, rzecznik prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza (na zdj.), który jest jedną z osób występujących w krótkim spocie filmowym.
Razem z nim wystąpią też: Grażyna Sroczyńska (Fotostopem przez świat), Julita Perczuk-Krogulec (Lulu Lemon Fitness), Stepan Hirśkyj i Wołodymyr Hudyma (Chrobry Głogów), Lucyna Kuźmiak-Kamieniecka (Stowarzyszenie 4×4) oraz fotograf Kleo Pyaa.
Spot można będzie zobaczyć na YouTube, a także w formie audio w lokalnym radiu.
UR




