GŁOGÓW. Prezydent-elekt pokazał swoich zastępców

GLOG_PREZYDENCIBożena Kowalczykowska, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Piotr Poznański, urzędnik, będą zastępcami nowego prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza. Obejmie on urząd w poniedziałek, 8 grudnia, ale już dziś przedstawił swoich współpracowników.

– Aby przeciąć spekulacje i karuzelę nazwisk na tych stanowiskach – mówił prezydent-elekt podczas dzisiejszej konferencji i przypomniał, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, oboje są apolityczni.

Bożena Kowalczykowska ma 23-letni staż pracy w oświacie, w tym dziewięć lat jako dyrektor szkoły. Według Rokaszewicza, jest świetnym organizatorem. W ratuszu zajmie się sprawami związanymi z oświatą, kulturą, sportem i kwestiami społecznymi. I będzie pierwszą w samorządowej historii miasta kobietą – wiceprezydentem. Nie kryła, że była tą propozycją zaskoczona.

– Ale być może moje pomysły będą przydatne dla rozwoju miasta – dodała.

Piotr Poznański, to w ocenie prezydenta-elekta, „urzędnik z krwi i kości”. W ratuszu, od 25 lat związany jest z gospodarką miejską, ma więc duże doświadczenie. Zresztą, jak dodał, już wcześniej współpracowali ze sobą. Teraz ma się zająć sprawami komunalnymi oraz inwestycjami. Dla niego propozycja objęcia stanowiska wiceprezydenta też była zaskoczeniem. Bardzo miłym.

– Ale długo się nie namyślałem – dodał. – Traktuję moją pracę jako służbę mieszkańcom.

Po objęciu urzędu Rafael Rokaszewicz, poza sprawami administracyjnymi, skupi się przede wszystkim na rozwoju i promocji Głogowa. Nie chciał jednak zdradzić szczegółów, jeśli chodzi o inne decyzje personalne dotyczące, np. rzecznika prasowego, sekretarza urzędu czy szefów spółek i instytucji podległych miastu. Stwierdził jedynie, że nie wyobraża sobie współpracy z Mirosławem Strzęciwilkiem (dotychczasowym sekretarzem urzędu).

– Zmiany będą, ale bez rewolucji – zapowiedział prezydent-elekt.

UR

 

Dodaj komentarz