GŁOGÓW. Płatne strefy parkowania w sądzie

Głogowska prokuratura skierowała do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu skargę dotyczącą opłat za parkowanie na osiedlu Stare Miasto.  
Wiadomo, że w Głogowie są Strefy Płatnego Parkowania. I są one dobrze oznakowane. Rozbieżności dotyczą jedynie Starego Miasta. Problem pojawił się po interwencji kierowców, którzy zostali wezwani do wniesienia opłaty dodatkowej, w wysokości 50 zł, za postawienie swojego auta w tej części miasta. Do tej pory, oficjalnie, były dwa zgłoszenia.
– Z uchwały rady miejskiej wynika, że całe Stare Miasto jest jedną płatną strefą, ale oznakowanie w tym zakresie nie jest jednoznaczne, a kierowcy, którzy nie znają tej uchwały nie wiedzą o tym – wyjaśnia prokurator Zbigniew Sokalski. – Druga wątpliwość dotyczy opłat za postój w pasie drogowym. Tymczasem nie zawsze wiadomo, gdzie on się kończy.
W drugim wypadku chodzi o interpretację samego pojęcia: „pas drogowy”.
Prokuratura chciała wyjaśnić sprawę na miejscu dlatego skierowała ją do rady miejskiej wskazując zapisy, które należałoby ponownie przeanalizować, a te powodujące rozbieżności – poprawić.
– Przedstawione przez nas argumenty zostały częściowo przyjęte, ale z odpowiedzi wynikało też, że kiedy będzie nowelizacja uchwały w sprawie stref, to może wtedy wprowadzone zostaną poprawki.
Żadne jednak konkrety nie padły. Taka reakcja spowodowała, że teraz sprawą zajmie się WSA.

UR

Dodaj komentarz