GŁOGÓW. Okradł stację diagnostyczną i restaurację

wlamy_01Za dwa włamania i kradzieże odpowie przed sądem 26-letni mieszkaniec Głogowa. Mężczyzna włamał się do restauracji oraz samochodowej stacji diagnostycznej. Jego łupem padło m.in. urządzenie diagnostyczne o wartości 26 tys. złotych. Złodziej został zatrzymany przez miejscowych policjantów z wydziału kryminalnego.

Najpierw podejrzany włamał się do restauracji, skąd ukradł sprzęt komputerowy o wartości ponad 4300 złotych. Nie skończyło się jednak na jednym włamaniu.

– Kolejnym celem włamywacza była samochodowa stacja diagnostyczna. Złodziej ukradł dwa laptopy oraz urządzenie diagnostyczne i inne przedmioty o łącznej wartości ponad 30 tys. złotych- mówi nadkom. Bogdan Kaleta z KPP w Głogowie.

Podejrzewany o włamania 26 – letni głogowianin został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Policjantom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów, m.in. urządzenie diagnostyczne o wartości 26 000 złotych. Mężczyzna przyznał się do włamań. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu również przedmioty, co do których istnieje podejrzenie, że mogą pochodzić z innych kradzieży. Trwają ustalenia dotyczące ich pochodzenia.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

SZAT

Dodaj komentarz