GŁOGÓW. Nowe autobusy wyjadą na ulice

IMG_44093 nowe autobusy wyjadą w tym tygodniu na ulice Głogowa. Nowe pojazdy kosztowały ponad 2 miliony złotych. Mają wozić pasażerów głównie po południu i podczas weekendów.

Nowe pojazdy zastąpią najstarsze autobusy. jeden z nich jeździ po głogowskich drogach od 1987 roku, a dwa następne od 1989. Trzy nowe autobusy Komunikacji Miejskiej na ulice miasta mają wyjechać lada dzień.

Wiek taboru to 15 lat, gdy w większości miast wynosi on 10. Będziemy systematycznie kupować nowe autobusy- mówi Robert Grodecki, prezes Komunikacji Miejskiej w Głogowie.

GrodeckiAutobusy zostały kupione w ramach dużego projektu, który obejmuje budowę zajezdni i wymianę taboru. Program jest realizowany dzięki wsparciu gminy miejskiej.

To bardzo ważne wydarzenie, bo od dawna mówi się o tym, że autobusy wymagają wymiany. Do tej pory kupowaliśmy używane, kilkuletnie pojazdy- mówi prezydent Głogowa Jan Zubowski.

Nowe autobusy mają 8,6 metra długości, są więc krótsze od jeżdżących po Głogowie o 3,5 metra. – Nowe autobusy pozwolą obniżyć koszty eksploatacyjne . W ubiegłym roku na utrzymanie wszystkich autobusów wydaliśmy ponad 400 tys. złotych- mówi Robert Grodecki, prezes Komunikacji Miejskiej w Głogowie.

Kolejne dwa nowe autobusy zostaną kupione w sierpniu tego roku.

 SZAT

Dodaj komentarz