GŁOGÓW. Nocne kursy autobusowe – na próbę

GLOG_AUTOBW piątki i soboty w Głogowie kursować będzie, w godzinach nocnych, linia nr 61. Po raz pierwszy autobus wyruszy w trasę 1 sierpnia i będzie jeździć przez trzy najbliższe miesiące, tj. do końca października.  

Przystanek początkowy linii 61 wyznaczony został przy ul. H. Brodatego. W piątki autobus będzie odjeżdżać o godz. 23.15, 00.15 i 1.15, w soboty – o godz. 23.03, 00.05 i 1.05. W czasie obowiązywania nocnego rozkładu, służby Komunikacji Miejskiej sprawdzą nie tylko zainteresowanie mieszkańców tymi kursami, ale także kwestie bezpieczeństwa, m.in. to, czy nie dochodzi do aktów wandalizmu w pojazdach. Po trzech miesiącach zapadnie decyzja, co do dalszych losów nocnych kursów w mieście.

Jest jeszcze jedna wiadomość dla pasażerów – od sierpnia zarząd KM wprowadza zmianę dotycząca ulgi komunikacyjnej zapisanej na Głogowskiej Karcie Miejskiej. Wydłużony zostaje – nie dłużej jednak niż na 10 lat – okres ważności takiej karty wydanej na podstawie przyznanego uprawnienia (np. orzeczenia lekarskiego, legitymacji emeryta, rencisty itp.). Dotychczas kartę trzeba uaktualniać raz w roku.

UR

Dodaj komentarz