GŁOGÓW. Na „gościnnych występch” okradli salon samochodowy

kooler_1Do pięciu lat więzienia grozi dwóm młodym mieszkańcom powiatu górowskiego za kradzież części samochodowych z jednego z głogowskich salonów samochodowych. Wykorzystali nieuwagę obsługi serwisu, ale długo nie cieszyli się łupem. 

Złodzieje wpadli w ręce głogowskich policjantów pod koniec stycznia, podczas rutynowego patrolu na drodze krajowej nr 12. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać do kontroli volkswagena, którym jechali. Ale na widok radiowozu kierowca auta zjechał z drogi w stronę działek w Serbach. Tam jednak nie mógł dalej uciekać.

– Policjanci zablokowali pojazd i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 21 lat – informuje Bogdan Kaleta z głogowskiej komendy. – Ich uwagę zwróciła też zawartość bagażnika volkswagena.

Jak się okazało, były w nim używane części samochodowe, skradzione z  jednego z salonów samochodowych w Głogowie, m.in. przewody powietrza, intercoolery i kompletny układ wydechowy. Mężczyźni próbowali przekonać policjantów, że wszystko to pochodzi z legalnego źródła. W końcu przyznali się do kradzieży, którą popełnili zaledwie kilkanaście minut przed zatrzymaniem. Wartość przedmiotów została wyceniona na 1500 złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.

UR/FOT. KPP GŁOGÓW

Dodaj komentarz