GŁOGÓW. Na „gościnnych występach” okradli plebanię

plebzatrz_01Głogowscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Kielc podejrzanych o włamanie do plebani w Brzegu Głogowskim. Udało się też odzyskać skradzione tam przedmioty, a przy okazji łupy, jakie złodzieje wynieśli z innych miejsc na terenie kraju. Na wniosek policji i prokuratury, sąd aresztował ich na trzy miesiące.
– Do włamania doszło drugiego lipca – informuje Bogdan Kaleta z głogowskiej komendy. – Łupem sprawców padła gotówka i przedmioty o wartości ponad 5 500 złotych.

Tropiąc przestępców głogowscy policjanci współpracowali z kolegami ze Środy Śląskiej, Wrocławia i Nowej Soli. Już po dwóch dniach, w Kielcach zatrzymali podejrzanych przy wsparciu miejscowych funkcjonariuszy. Mężczyźni są w wieku 32 i 31 lat. Byli już notowani i karani za podobne przestępstwa.

Poza znaczną częścią przedmiotów skradzionych z plebani w Brzegu Głogowskim, policjanci odzyskali też inne, pochodzące w włamania w Malczycach, w powiecie średzkim, w tym samym dniu. Poza tym ustali, że kilka dni wcześniej podejrzani włamali się do plebani w Ługach, w powiecie nowosolskim. Lista ich przestępstw może być jeszcze dłuższa.
Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

UR

(Fot. KPP Głogów).

Dodaj komentarz