GŁOGÓW. Można już popierać budowę obwodnicy miasta

GLOG_STAROS1Na stronie internetowej powiatu głogowskiego znajduje się już propozycja wypełnionego formularza konsultacyjnego w sprawie poparcia budowy obwodnicy miasta (http://www.powiat.glogow.pl/article.php/20150112141521678). Trzeba go jedynie uzupełnić o własne dane osobowe i wysłać na wskazany adres – w wersji elektronicznej lub tradycyjnie. Termin mija 30 stycznia.

Konsultacje publiczne ogłosiło Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, a dotyczą one projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. W nim, nie tylko głogowian, ale wszystkich mieszkańców naszego regionu, jest bardzo ważna inwestycja – budowa obwodnicy miasta. Na razie znajduje się ona na rządowej liście rezerwowej zadań przewidzianych do realizacji, a chodzi o to, by trafiła na listę podstawową w tym Programie. Społeczne poparcie może to znacznie ułatwić.

– Zapraszam wszystkich mieszkańców ziemi głogowskiej do udziału w konsultacjach – apeluje starosta głogowski Jarosław Dudkowiak.

Przypomnijmy, formularz konsultacyjny mogą wysłać nie tylko przedstawiciele instytucji, ale także osoby fizyczne. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju: http://www.mir.gov.pl/Transport/Infrastruktura_drogowa/Program_Budowy_Drog_Krajowych/program20142023/Strony/Program_2014_2023.aspx.

UR

 

Dodaj komentarz