GŁOGÓW. Młodzież zebrała dary dla schroniska

SCHRONISKO_GLOGKilkadziesiąt kilogramów darów zebrali uczniowie Zespołu Szkół im. J. Wyżykowskiego w Głogowie dla podopiecznych schroniska dla zwierząt we Wróblinie Głogowskim. Jeszcze przed świętami trafią one do placówki.

– Są to, między innymi, koce, sporo worków z karmą i jeszcze około stu puszek – wymienia Ewa Zienkiewicz, koordynatorka zbiórki w ZS. – Informację o tym, że schronisko potrzebuje wsparcia otrzymaliśmy ze starostwa. Rozwiesiliśmy w szkole plakaty. Akcja była spontaniczna, a ofiarność i zaangażowanie młodzieży bardzo duże, co cieszy – dodaje.

W poniedziałek, 22 grudnia, cały transport darów zostanie przewieziony do schroniska, w którym przebywa obecnie ponad 150 czworonogów. Jego właścicielem jest gmina miejska Głogów, która sfinansowała budowę placówki, a także pokrywa koszty utrzymania zwierząt, ale potrzeby są dużo większe, bo wciąż przybywa nowych podopiecznych. Dlatego Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Amicus, które prowadzi schronisko jest wdzięczne za każdą pomoc.

UR

Dodaj komentarz