GŁOGÓW. Młodzież zarobi na wakacje

DSC00518Około 140 osób weźmie udział w dziewiątej już edycji programu głogowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze pod hasłem „Wakacyjna praca dla młodych”. W tym roku jest kilka nowości.

Dzięki temu, że udało się zdobyć dodatkowe pieniądze na tę akcję – powiedział nam Adam Borysiewicz, rzecznik SM. 

Po raz pierwszy zgłosić się mogą 16 i 17-latkowie. Poza tym, do pracy przyjęci też zostaną młodzi ludzie spoza miasta, np. z Serbów czy Ruszowic. W sumie, zatrudnionych zostanie ok. 140 osób (110 pełnoletnich uczniów, studentów lub tegorocznych absolwentów) i 20 młodocianych. Powstanie też lista rezerwowa.

Rekrutacja do programu odbędzie się we wtorek, 1 lipca, w holu Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Od godz. 9 do 11 przyjmowane będą zgłoszenia chętnych, a zaraz potem wylosowane zostaną nazwiska uczestników programu.

Turnusy potrwają od 7 do 18 lipca oraz od 21 lipca do 1 sierpnia. Młodzi ludzie pracować będą po sześć godzin dziennie m.in. na osiedlach i w parkach przy robotach konserwacyjno-porządkowych, ale przygotowano też zajęcia biurowe. Zarobią po 450 zł brutto.

Cała akcja kosztować będzie ok. 60 tys. zł i poza spółdzielnią finansowana jest także przez miasto i powiat.

W ciągu ośmiu minionych lat w programie wzięło udział około 800 młodych osób. I z roku na rok zainteresowanie nim jest coraz większe. 

ULK

 

Dodaj komentarz