GŁOGÓW. Miasto właścicielem szpitala?

prezydenci GłogowaGmina Miejska Głogów jako jedyny partner w negocjacjach dotyczących sprzedaży głogowskiego szpitala – to założenia projektu uchwały przedstawionej radnym powiatowym. Nowe stanowisko zarządu powiatu cieszy prezydenta Głogowa, Rafaela Rokaszewicza. Jego zdaniem gmina mogłaby stać się nawet 100% właścicielem lecznicy.

Nowy projekt wychodzi naprzeciw rozstrzygnięciom wojewody dolnośląskiego. Przypomnijmy, 5 maja unieważnił on uchwałę podjęta przez radnych powiatowych, która otwierała drogę do sprzedaży placówki.

Zgodnie z nowymi przepisami w rozmowach o sprzedaży udziałów lecznicy brany byłby pod uwagę tylko jeden podmiot. Dokument zakłada zbycie 40% udziałów szpitala na rzecz gminy miejskiej.

– Na chwilę obecną cieszę się z tego, że jest wskazana Gmina Miejska Głogów jako ten jedyny partner do prowadzenia dalszych negocjacji. 40% to minimum, ja osobiście widziałbym 50%, jeżeli nie 100%, bo to też wchodzi w grę. – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Nie wiadomo jednak czy nowy projekt zostanie zaakceptowany przez wojewodę dolnośląskiego. Uchwała trafi do niego w przyszłym miesiącu.

Dodaj komentarz