GŁOGÓW. Kto wyłoży pieniądze na dokumentację obwodnicy? (WIDEO)

ROZOWY_MOST1Będzie obwodnica Głogowa czy nie będzie – oto jest pytanie, które od lat zadają mieszkańcy Głogowa. Temat drugiego mostu znów powraca. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce ogłosić przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej niezbędnej do budowy obwodnicy. Potrzebnych jest jednak 7 mln złotych.

Co jakiś czas nadzieje, na budowę drugiej przeprawy mostowej powracają. Tak jak teraz kiedy to do Urzędu Miejskiego wpłynęło pismo z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dotyczy planowanej budowy obwodnicy Głogowa.

– Daje to początek staraniom się o wybudowanie obwodnicy. Pismo jest dowodem na to, że GDDKiA myśli o realizacji tego przedsięwzięcia – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

GDDKiA chce ogłosić przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej niezbędnej do budowy obwodnicy. Chodzi o 20 kilometrowy odcinek obwodnicy wraz z budową drugiego mostu. Koszt dokumentacji to ok. 7 mln złotych. Pieniądze na nią mają wyłożyć samorządy.

– Jak najbardziej moja odpowiedź będzie taka, że podtrzymujemy wolę współfinansowania dokumentacji, ponieważ jest to kluczowa dla Głogowa inwestycja – dodaje prezydent.

W lutym 2014 roku samorządowcy i przedsiębiorcy z regionu podpisali list intencyjny, w którym zadeklarowali współfinansowanie dokumentacji projektowej. Podpisali go m.in. wójtowie gmin powiatu głogowskiego, burmistrz Wschowy, starosta powiatu bolesławieckiego a także przedstawiciele województwa, powiatu polkowickiego oraz KGHM

O tym, że obwodnica Głogowa jest potrzebna nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak wiara w to że powstanie jest coraz mniejsza wśród mieszkańców miastach.

 – Już tyle lat mówi się o tym moście i nic nie wychodzi. Nie wierzę, że on powstanie – mówi mieszkaniec Głogowa.

Są jednak tacy, którzy wciąż wierzą i czekają.

– Myślę, że w końcu się uda wybudować drugi most. Tylko jeszcze nie teraz. Może 2050 rok – mówi głogowianka.

W najbliższym mają się spotkać przedstawiciele Generalnej Dyrekcji z przedstawicielami samorządów. Wtedy okaże się czy wszyscy nadal są zainteresowani podziałem kosztów.

Zobacz także na

 

Dodaj komentarz