GŁOGÓW. Kolejowy „Sztygar” będzie jeździć codziennie

GLOG_PKPTo dobra wiadomość, jaką przynosi głogowianom i mieszkańcom okolicznych miejscowości kolejna w tym roku zmiana rozkład jazdy pociągów, która zostanie wprowadzona w niedzielę, 14 grudnia.

Wtedy uruchomiony zostanie pociąg TLK „Sztygar” relacji Zielona Góra – Lublin (odjazd z Głogowa o godz. 8.26); Lublin – Zielona Góra (przyjazd o godz. 18.49), m.in. przez Wrocław Gł., Opole Gł., Katowice, Kielce, Radom, Nałęczów. Pociąg spółki PKP Intercity będzie kursował przez Głogów w obie strony codziennie, a nie jak obecnie – dwa razy w tygodniu (tj. w poniedziałki i soboty do Przemyśla, a w piątki i niedzielę z Przemyśla).

– Powrót bezpośredniego pociągu łączącego Głogów z południowymi i wschodnimi rejonami Polski to efekt działań podjętych przez Wolny Związek Zawodowy „Sierpień 80” – informuje Patryk Kosela, rzecznik prasowy Komisji Krajowej WZZ.

Przypomina też, że w tej sprawie, w marcu, na dworcu PKP w Głogowie zorganizowana została konferencja prasowa. Wtedy w imieniu związku wysłał pisma do spółki PKP Intercity, ale – jak przyznał – znaczenie miało także zainteresowanie mediów tym problemem.

– Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne zmiany rozkładu jazdy pociągów ponownie nie skasują tego połączenia – dodaje Patryk Kosela.

Na zdj. Dworzec PKP w Głogowie

UR

 

Dodaj komentarz