GŁOGÓW. Kolejne zmiany w miejskiej spółce. TBS ma nowego prezesa

GLOG_WIEZARobert Musiał został nowym prezesem głogowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, spółki miejskiej. Zajął miejsce Czesława Cichonia, odwołanego przez radę nadzorczą TBS w połowie stycznia. 

O zmianach we władzach spółki poinformował Tomasz Czapczyński, przewodniczący RN, ale nie podał szczegółów związanych z podjęciem tej decyzji.

„Rada Nadzorcza jest wyłącznie organem kontrolnym Spółki oraz wykonującym czynności dotyczące relacji spółki z osobami pełniącymi funkcję w Zarządzie. Tym samym Rada Nadzorcza nie jest uprawniona do udzielania szczegółowych informacji w zakresie wewnętrznych spraw Spółki – czytamy w komunikacie wydanym przez szefa RN. – Mając na uwadze powyższe, zwracam się z uprzejmą prośbą o kierowanie dalszych pytań w sprawie do obecnego Prezesa Zarządu TBS lub właściciela Spółki – to jest Gminy Miejskiej Głogów”.
Jak informowaliśmy, prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz już w grudniu zeszłego roku wymienił składy rad nadzorczych w trzech z pięciu miejskich spółek, w tym w TBS, by mieć nad nimi większą kontrolę. Zmiany na stanowisku prezesa można było się spodziewać – Czesław Cichoń był jednym z bliższych współpracowników poprzedniego włodarza miasta Jana Zubowskiego. Czy były jeszcze inne powody jego zwolnienia?

Robert Musiał związany jest z głogowską piłką ręczną. W ostatnich wyborach samorządowych wystartował o mandat radnego miejskiego z komitetu Zbigniewa Rybki, ale nieskutecznie.

UR

Dodaj komentarz