GŁOGÓW. Kolędy polskie i ukraińskie w MOK-u

Julia_Sawicaka_koledy_506Julia Sawicka Projekt – polskie i ukraińskie kolędy – to przedświąteczne wydarzenie organizowane w sobotę, 20 grudnia, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Początek o godz. 19. Wstęp wolny.

– Zapraszamy do zapoznania się z albumem Julia Sawicka Projekt „Kolędy” i zapewniamy, że takiej propozycji świątecznej na naszym ryku muzycznym jeszcze nie było – zachęcają organizatorzy. – Łączy ona w sobie nie tylko tradycyjne polskie kolędy, ale również przybliża słuchaczowi ukraińską tradycję świąt.

Płyta jest bardzo różnorodna, dzięki czemu każdy może znaleźć na niej odpowiednie dla siebie świąteczne klimaty. Znajdują się na niej m.in. utwory: jazzujące, jak „Mizerna cicha”, „Cicha noc”, „Lulajże, Jezuniu”, „Oj maluśki, maluśki”, zabarwione muzyką Bliskiego Wschodu – „Szczedryk”, „Oj maluśki, maluśki” czy „Przybieżeli do Betlejem”, utrzymane w stylistyce country „Pójdźmy wszyscy do stajenki” czy w ludowym brzmieniu – „Nowa radist stała” i „Gdy Pan Jezus we drzwi puka”.

W nagraniu albumu wzięli udział artyści pochodzący z rożnych krajów, m.in. Julia Sawicka (wokal, fortepian), Roman Chraniuk (kontrabas), Klaudius Kovac (fortepian), Marcin Jahr (perkusja), Tomasz Ślotała (gitary), Hans Peter Salentin (trąbka, flugehorn), Tomasz „Ragaboy” Osiecki (dirluba, sitar), Dumitru Harea (fletnia pana), Andrij Melnyk (akordeon) oraz Malwina Paszek (lira korbowa).

UR/FOT. MOK

Dodaj komentarz