GŁOGÓW. „Kliknij” i pomóż wybranemu zwierzakowi

SCHRONISKO_GLOGGłogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Amicus, które prowadzi schronisko we Wróblinie Głogowskim szuka różnych sposobów, by wspomóc działalność placówki, a przede wszystkim zapewnić jak najlepszą opiekę swoim czworonożnym podopiecznym. Niedawno organizacja przyłączyła się do dwóch internetowych projektów i już są efekty.

Pierwszy projekt realizowany jest za pośrednictwem strony internetowej: www.dlaschroniska.pl i polega na tym, że Amicus pokazuje na niej swoje zwierzaki oraz listę rzeczy, jakich one potrzebują. Osoba, która chce pomóc wybiera pupila oraz – jednym kliknięciem – funduje mu z listy karmę, zabawkę czy smycz. Raz w miesiącu przesyłka z wybranymi rzeczami trafia do schroniska.

– Niedawno otrzymaliśmy już pierwszą paczkę – powiedziała nam Aneta Ciećko ze Stowarzyszenia. – Dla nas jest to bardzo duża pomoc, bo wtedy więcej pieniędzy możemy przeznaczyć, na przykład, na remonty.

Drugą formą wsparcia jest strona internetowa: www.fanimani.pl i też polega na robieniu zakupów. Różnica polega na tym, że klienci kupują towary dla siebie (do wyboru jest kilkadziesiąt sklepów), np. sprzęt czy obuwie, a 2 procent z wydanych przez nich pieniędzy trafia dla schroniska.

UR

Dodaj komentarz