GŁOGÓW. Jarosław Dudkowiak starostą powiatu. Koalicja rządzi

08_STAROSTOWIENiespodzianki podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej nie było. Jarosław Dudkowiak z Platformy Obywatelskiej (na zdj. z prawej, z ustępującym z urzędu Rafaelem Rokaszewiczem) został starostą powiatu głogowskiego. Na jego zastępcę wybrano Wojciecha Boreckiego. Do zarządu wszedł jeszcze Jeremi Hołownia. Obaj radni są koalicjantami z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przed tymi wyborami, ślubowanie złożyło czworo kolejnych nowych radnych powiatu.

Przez ostatnie pół roku Jarosław Dudkowiak był w zarządzie powiatu, a wcześniej zasiadał w radzie miejskiej. Zgłaszając jego kandydaturę, Radosław Kosmalski powiedział, że „gwarantuje on rzetelne sprawowanie tej funkcji”.

– Będę służyć dla dobra powiatu głogowskiego, a tych, którzy nie mają do mnie zaufania, myślę, że uda się przekonać – deklarował nowy starosta po tym, jak odebrał insygnia władzy powiatowej od swego poprzednika Rafaela Rokaszewicza.

Przed wyborami władz powiatu czworo kolejnych radnych złożyło ślubowanie: Andrzej Krzemień, były wójt gminy wiejskiej Głogów, Wojciech Borecki, powołany w miejsce Rafaela Rokaszewicza, Agnieszka Rajchel, która zastąpiła Lesława Golbę, wybranego ponownie na wójta Jerzmanowej oraz Stanisława Trzeszcz – w miejsce Joanny Gniewosz, nowej wójt gminy wiejskiej Głogów.

UR

Dodaj komentarz