GŁOGÓW. Jan Zubowski żegna się z prezydenckim fotelem

ZUBOWSKI_OST– Dziękuję głogowianom za osiem wspólnych lat i życzę szczęścia. Niech tysiącletni Głogów się rozwija – powiedział nam dziś Jan Zubowski (na zdj.), ustępujący prezydent miasta, po zakończeniu pierwszej sesji nowej rady.

Już chyba po raz ostatni brał on udział w posiedzeniu jako włodarz miasta, z prezydenckimi insygniami. Przypomnijmy, w drugiej turze wyborów samorządowych pokonał go Rafael Rokaszewicz, dotychczasowy starosta powiatu głogowskiego.

– Liczyłem się z tym, że mogę przegrać, szczególnie po wynikach, jakie były w pierwszej turze – powiedział nam Jan Zubowski nie kryjąc przy tym, że była to najtrudniejsza jego kampania wyborcza. – Ale szanuję wolę wyborców, bo nie można obrażać się na wynik wyborczy. Przedstawiłem program bardzo realny, a ludzie kupili złudzenia. Odchodzę z podniesionym czołem, razem z moimi współpracownikami i jestem im wdzięczny za te osiem lat pracy – dodał.

Jan Zubowski opuści fotel w ratuszu, ale pozostaje w samorządzie, bo zdobył mandat radnego powiatu głogowskiego.

Jedną z ostatnich decyzji odchodzący prezydent Głogowa podjął w piątek. Jak nam powiedział, skierował do prokuratury sprawę związaną z Barbarą Mareńczak-Piechocką, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. Chodzi m.in. o premie, jakich nie wypłaciła pracownikom placówki za listopad (pisaliśmy o tym). 28 osób zareagowało pismem, które dotarło do Jana Zubowskiego przed niedzielnymi wyborami.

– Istnieje także podejrzenie fałszowania kart pracy – dodał.

Zapytaliśmy dziś dyrektor MOK-u o premie. Odpowiedziała, że wszystko było zgodne z regulaminem.

UR

  1. Wam mnie jako rodowitego Głogowianina był to najsłabszy prezydent miasta Głogowa w dziejach historii tego miasta. Bez dwóch zdań.

Dodaj komentarz

*

code