GŁOGÓW. Gotowi do Orszaku Trzech Króli

OrszakTrzechKroli_logo-300x252W Święto Objawienia Pańskiego (wtorek, 6 stycznia) ulicami Głogowa po raz trzeci wyruszy Orszak Trzech Króli. Miejskie parafie, podzielone na trzy kolory, spotkają się na Placu 1000-lecia około godz. 13.45, skąd przejdą do Rynku, by złożyć hołd świętej rodzinie i złożyć jej dary.

Niebieski będzie dominować w przebraniu mieszkańców osiedli Kopernika i Brzostów razem z wiernymi z parafii przy ul. Legnickiej. Zielony przywdzieją uczestnicy orszaku z parafii pw. św. Klemensa oraz kolegiaty, a czerwony – z parafii Bożego Ciała, a także na osiedlach: Piastów Śląskich i Krzepów. Każdą z tych grup, na plac przyprowadzi jeden z trzech króli jadący na koniu. Wszyscy uczestnicy pochodu otrzymają złote korony, a także pamiątkowe plakietki. Jak się dowiedzieliśmy, po raz drugi rolę świętej rodziny odegrają państwo Agnieszka i Paweł Mazijowie z Kurowa Małego oraz ich trzymiesięczny synek Antoś, jako Dzieciątko Jezus.

Z Placu 1000-lecia Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami: aleja Wolności i Grodzka – do Rynku, ale po drodze zaplanowano dwie dodatkowe „stacje”: przy I Liceum Ogólnokształcącym z występem scholi Klemensiątka oraz przy Banku PKO – spotkanie pasterskie.

Przypominamy, że w związku z przemarszem, 6 stycznia, w mieście zmieniona zostanie organizacja ruchu. Od godz. 13 zamknięty będzie odcinek ul. Parafialnej, od ul. Balwierskiej z wyjazdem z ul. Rynek w kierunku ratusza.

UR

Dodaj komentarz