GŁOGÓW. FC Sztywna Lanca znowu wygrywa

lanca

Za nami bardzo ciekawe spotkanie w ramach głogowskiej Ligi Nike Playarena, w którym finalista Mistrzostw Polski – FC Sztywna Lanca podejmowała lidera tabeli – Głogów FC. Ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy Dawida Pielaka, którzy pokonali swojego rywala 10:9.

Od wysokiego „C” mecz rozpoczęli zawodnicy, którzy w zeszłym roku dotarli na ogólnopolskim turnieju finałowym do 1/8 finału. Po upływie kilkunastu minut FC Sztywna Lanca prowadziła już 5:1, jednak ich rywale potrafili jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania i pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 5:5. Druga połowa miała jeszcze bardziej wyrównany przebieg, ponieważ obydwie drużyny walczyły bramkę za bramkę. W końcówce meczu na prowadzenie 9:8 wysunęła się drużyna Głogów FC, jednak pomarańczowo-czarni pokazali, że warto grać do samego końca i ostatnich minutach strzelili dwie bramki.

Ostatecznie FC Sztywna Lanca pokonała Głogów FC 10:9, dzięki czemu odniosła dziewiąte ligowe zwycięstwo w tym sezonie oraz utrzymała miano jedynej niepokonanej drużyny w głogowskiej Lidze Nike Playarena.