GŁOGÓW. Dzielnicowy wjechał na podium

mtb_01Starszy sierżant Łukasz Wesołowski z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, zajął drugie miejsce w Mistrzostwach MTB Policjantów rozegranych w Przybyszewie. Na co dzień pełni służbę jako dzielnicowy, a jego pasją jest kolarstwo górskie.

Mistrzostwa MTB Policjantów o Puchar Policyjnego Stowarzyszenia Sportowego odbyły się 28 sierpnia podczas Mistrzostw Polski MTB. W rywalizacji uczestniczyło 295 osób. Trasę maratonu wytyczono na pograniczu powiatów leszczyńskiego i wschowskiego. Przebiegała ona leśnymi i  gruntowymi, piaszczystymi drogami. Uczestnicy mieli do pokonania dystans „mega” o długości 50 km i „mini” – 32 km. Na każdym z nich dodatkowym „rywalem” był upał.

mtb_02– Starszy sierżant Łukasz Wesołowski z wynikiem 1 godzina, 21 minut i 24 sekundy zajął drugie miejsce w kategorii Policjantów – informuje Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP Głogów.

Nagrody wręczał I Zastępca Komendanta KMP w Lesznie nadkom. Szymon Sędzik.

Kolarstwo górskie to pasja st. sierż. Łukasza Wesołowskiego. Drugie miejsce w tych mistrzostwach to nie jedyny jego sukces. W sezonie 2015/2016, zajął I miejsce na dystansie „mini” w kategorii „open”, podczas zawodów, które odbyły się 26 czerwca w Krośnie Odrzańskim. Po sześciu z ośmiu maratonów, jakie rozegrano, zajmuje III miejsce w kategorii wiekowej M30 w klasyfikacji generalnej Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.