GŁOGÓW. Dziękują za hojność w imieniu kenijskich dzieci

KENIA2Prawie 100 kg przyborów szkolnych dla dzieci z kenijskiej wioski Kwademu udało się zabrać podczas akcji „Pomagamy dzieciom z Afryki” zorganizowanej przez Grażynę Sroczyńską, znaną ze spotkań pod hasłem: „Fotostopem przez świat”. 

– Były też gry, puzzle, słodycze, buty, ubranka i wiele innych rzeczy – informuje pani Grażyna. – Wysłaliśmy sześć paczek.

W akcję zaangażowało się wielu głogowian, którzy przynosili dary do punktów zbiórki, m.in. w bibliotece, lub zbierali pieniądze, by kupić potrzebne rzeczy, jak np. seniorzy z Domu Dziennego Pobytu przy ul. Jedności Robotniczej.

– Nasi przyjaciele podróżnicy z Bydgoszczy sponsorowali, między innymi, zakup butów i bielizny – dodaje organizatorka akcji. – Głogowianka, pani Aneta, nie dość, że przygotowała własną paczkę, to dodatkowo opłaciła dwie nasze. A kiedy robiłam zakupy do swojej paczki, pani w sklepie automatycznie obniżyła ceny na zakupione rzeczy. Ktoś otworzył portfel i zapłacił za 20 opakowań kredek, ktoś inny wyjął banknot na opłacenie przesyłki.

Bo właśnie bardzo wysokie opłaty za paczki są największym problemem. Dlatego Grażyna Sroczyńska nie ukrywa, że w tej kwestii liczy na pomoc. Przede wszystkim jest jednak wdzięczna za dotychczasową hojność.

– Wszystkim bardzo dziękujemy w imieniu maluchów, których jest już 70 – informuje i zapowiada, że wkrótce planowana jest kolejna akcja. – Już dziś zapraszamy do udziału w niej.

UR/ŹRÓDŁO: FOTOSTOPEM PRZEZ ŚWIAT

Dodaj komentarz