GŁOGÓW. Druga odsłona „Zimy w Twierdzy”

WILCZAK1W poniedziałek, 26 stycznia, rozpocznie się druga część głogowskiej „Zimy w Twierdzy”. Akcja cieszy dużym zainteresowaniem mieszkańców. Na pierwsze spotkanie przyszło ponad sto osób. Także w nadchodzącym tygodniu atrakcji nie zabraknie.

Na poniedziałek, z cyklu „Śladami głogowskich kultur”, zaplanowano Dzień Austriacki (zbiórka o godz. 10 w bloku koszarowym na Starym Mieście), a na wtorek – zwiedzanie Brzostwa (zbiórka o godz. 10 przy Biedronce, ul. gen. Andersa 19). W środę będzie Zimowa Saperiada 2015 – piknik na Górkowie.

– W czwartek planujemy Dzień Francuski – mówi Józef Wilczak, jeden ze współorganizatorów akcji (na zdj.) – Zbiórka uczestników jest o godzinie 10 przy ruinach teatru, a w programie są: prezentacja, przejście szlakiem turystycznym oraz koncert piosenki francuskiej w Klubie Batalionowym – dodaje.

W piątek, o godz. 10, w sali rajców w ratuszu odbędzie się podsumowanie całej akcji. A jej zwieńczeniem ma być sobotni wyjazd (31 stycznia) do Czerwieńska na obchody rocznicy przełamania Oderstellung – zbiórka o godz. 9.45 na parkingu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, poza wycieczką (koszt przejazdu).

Organizatorami akcji są: Stowarzyszenie Miłośników Głogowskich Fortyfikacji i Klub Batalionowy przy współpracy z MOK oraz Muzeum Archeologiczno-Historycznym.

UR

Dodaj komentarz