GŁOGÓW. Czapka św. Mikołaja już na wieży ratusza. Jutro dzień patrona miasta

Ratusz z czapką to już tradycja
Ratusz z czapką to już tradycja

Już po raz dziesiąty czapka Św. Mikołaja została założona na ratuszowej wieży. To znak, że zbliża się dzień patrona miasta – 6 grudnia. Atrakcji tego dnia nie zabraknie.  

– To jest ta sama czapka, która była na wieży w zeszłym roku – powiedział nam Marcin Patyk z wydziału komunikacji społecznej w ratuszu. – Jej naprawa, montaż i demontaż będą kosztować 2900 złotych – dodał.

A w dniu patrona miasta i tradycyjnych mikołajek zaplanowano wiele atrakcji. Od godz. 12 do 15 można będzie za darmo zwiedzić ruiny kościoła Św. Mikołaja, a także sukiennice, wieżę ratuszową oraz kazamatę w fosie miejskiej. Najmłodsi mogą spodziewać się słodkich upominków. W południe sprzed Miejskiego Ośrodka Kultury wyruszy na główne ulice miasta konny zaprzęg ze św. Mikołajem i śnieżynkami.

Ale, jak zauważyliśmy, nie tylko wieża ratusza została przyozdobiona czapką. Podobne znalazły się na głowach rzeźb: astronoma Jana z Głogowa, na placu przy alei Wolności oraz chłopca z procą, stojącego obok sukiennic na Starym Mieście.

UR

Dodaj komentarz