GŁOGÓW. Chrobry deklasuje rywala

PA3_8593

Piłkarze Chrobrego mimo pewnego awansu nie odpuścili. Przy doskonałym dopingu kibiców efektownie pokonali Rozwój Katowice 4:1 i w nagrodę za grę do końca wrócili na fotel lidera spychając z niego Bytovię Bytów. Swoje pierwsze bramki w pomarańczowo-czarnych barwach zdobył Karol Danielak.

Trzeba przyznać uczciwie, że pierwsza połowa nie zachwyciła. Postawa obu drużyn na  boisku, ale też trybun była raczej senna. Mimo tego głogowianie prowadzili. Już w 3 minucie po podaniu Łukasza Szczepaniaka wstrzelił się Karol Danielak. To pierwszy gol młodego pomocnika w Chrobrym. Później, jak wspomnieliśmy, działo się naprawdę niewiele. Oba zespoły swoje cele osiągnęły, więc nie przesadzały z ofensywnymi zapędami. Tym bardziej głogowianie, którzy ostatnio przecież częściej świętowali niż trenowali.

Wszystko zmieniła druga odsłona. Dosłownie wszystko. Po 50 minucie trybuny zdecydowanie się ożywiły. Zaczął dopingować cały stadion. Zaraz potem Danielak podwyższył na 2:0, znów po podaniu od „Szczepana”. Druga bramka jeszcze bardziej dolała oliwy do ognia. Od tego momentu wszyscy kibice obserwowali mecz na stojąco co chwilę włączając się do śpiewów wychodzących z sektora „Y”. W sukurs za tym poszli zawodnicy. W 73 minucie Szczepaniak prawie z połowy boiska przelobował bramkarza Rozwoju i było 3:0. Na moment uśpieni gospodarze pozwolili na stratę, ale dopiero w 81 minucie – wstrzelił się wówczas Wojciech Król. Na więcej już nie i zaczęli dążyć do jeszcze bardziej efektownego rezultatu. Stąd gol Mateusza Hałambca w doliczonym czasie gry, który właściwie na siłę wepchnął futbolówkę do bramki. Tym 4:1 podopieczni Ireneusza Mamrota pokazali, że powalczą do samego końca. A przed nimi jeszcze jeden mecz. W niedzielę o 17.00 podejmą Gryf Wejherowo po czym na mieście dojdzie do fety. Jeśli atmosfera będzie podobna to tej z dzisiaj to chyba specjalnie zapraszać nie trzeba.

CHROBRY GŁOGÓW – ROZWÓJ KATOWICE 4:1 (1:0)
1:0
Danielak 3
2:0 Danielak 58
3:0 Szczepaniak 73
3:1 Król 81
4:1 Hałambiec 90

CHROBRY: Skrzyniarz – Ilków-Gołąb, Szałek (32 Ziemniak), Michalec, Samiec, Danielak, Hałambiec, Ulatowski (63 Pieczara), Janeczko (70 Baraniak), Szczepaniak, Sędziak.

ROZWÓJ: Gocyk – Mielnik, Domański, Szymiński, Winiarczyk (57 Król) Gałecki, Gacki, Tkocz (80 Wawrzyńczok), Mandrysz, Szkatuła, Żak (53 Ropiejko).

ŻÓŁTE KARTKI: Ilków-Gołąb – Wawrzyńczok.