GŁOGÓW. Chcą doświetlić kolejne przejścia dla pieszych

GLOG_OS_KOPERNIKA200 tys. zł chcą przeznaczyć władze Głogowa na doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych. Tym samym, będzie to kontynuacja trwającej od trzech inwestycji, która służy poprawie bezpieczeństwa w mieście. 

Przedsięwzięcie to miasto realizuje od 2012 roku we współpracy z TAURON Dystrybucja S.A. Doświetlenie przejść dla pieszych wykonywano w dwóch wariantach. Pierwszy polegał na rozbudowie, czyli dostawianiu nowych punktów świetlnych przy przejściach, a drugi na wymianie oprawy na bardziej nowoczesną i ekonomiczną (tam, gdzie słupy oświetleniowe stoją bezpośrednio przy przejściu).

W ciągu trzech lat wydano na ten cel ponad 254 tys. zł (39 przejść doświetlono w drugim wariancie, a siedem w pierwszym, z tym, że jedno z nich będzie gotowe do 30 kwietnia).

– Dalsza realizacja doświetlenia przejść dla pieszych na terenie Głogowa nie została ujęta w projekcie budżetu na 2015 roku – informuje Marta Dytwińska-Gawrońska, rzecznik prezydenta miasta. – Planuje się jednak wprowadzenie tego przedsięwzięcia do realizacji na ten rok z kwotą 200 tysięcy złotych.

Zakres prac obejmuje wykonanie, w pierwszym wariancie, doświetlenia poprzez rozbudowę linii oświetleniowej przejść dla pieszych: dwóch przy skrzyżowaniu ulic Przemysłowej z Mickiewicza oraz po jednym przy ulicach: Armii Krajowej (na wysokości Zielonego Rynku), a także Kościuszki (przy skrzyżowaniu z ul. Gomółki).

UR

Dodaj komentarz