GŁOGÓW. Będą prace interwencyjne w mieście

8GLOG_PUP160 tysięcy złotych, brutto, planują przeznaczyć w tym roku władze Głogowa na prace m.in. przy zieleni miejskiej w ramach robót interwencyjnych. Na ten temat, a także o ogólnej sytuacji na rynku pracy w powiecie głogowskim rozmawiano podczas dzisiejszego spotkania Powiatowej Rady Zatrudnienia, w którym uczestniczył prezydent Rafael Rokaszewicz.

– W bieżącym roku, w ramach robót interwencyjnych zatrudnionych będzie, w sumie, około 70 osób, z czego 30 już pracuje. Jest to, tak zwana, grupa zimowa, zatrudniona do 31 marca – informuje Marta Dytwińska-Gawrońska, rzecznik prezydenta Głogowa.

Wszystkie te osoby dostaną umowy na pół roku. Zgodnie z porozumieniem zawartym z Powiatowym Urzędem Pracy (na zdj.), miasto sfinansuje połowę tego okresu, a kolejne trzy miesiące będą refundowane przez PUP. Wynagrodzenie wyniesie 1750 zł, brutto (w zeszłym roku było to 1680 zł, brutto, a gmina miejska przeznaczyła na tego typu prace ok. 1 mln zł, zatrudniając 102 osoby). Ponadto, urząd zapewnia pracownikom interwencyjnym świadczenia, m.in.: badanie lekarskie, szkolenie BHP, odzież ochronną, premie i tzw. trzynastki.

Jeśli chodzi o sytuację na rynku pracy, to w grudniu 2014 roku – w porównaniu do listopada – odnotowano spadek liczby bezrobotnych o 121 osób. W stosunku do 2013 roku liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 9,2 proc. Na koniec grudnia zeszłego roku, w powiecie głogowskim, było ich 4.139, a w samym Głogowie – 2.907.

UR

 

Dodaj komentarz