GDDKiA nie udało się w lipcu ani w sierpniu. Może w październiku?

Pierwotnie przebudowa skrzyżowania dróg krajowych nr 3 i 36 w Lubinie miała się zakończyć w lipcu tego roku. Później termin przesunięto na sierpień. Teraz przedstawicielka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która odpowiada za realizację tej rządowej inwestycji, zapewnia, że „wykonawca robi wszystko, by zakończyć prace we wrześniu”.

Na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 3 i 36 przy Castoramie już od co najmniej kilku tygodni powinna funkcjonować sygnalizacja świetlna. Jednak przebudowy wciąż nie skończono. W połowie lipca od rzeczniczki wrocławskiego oddziału GDDKiA usłyszeliśmy, że sporządzony zostanie aneks do umowy z nowym terminem ukończenia inwestycji. Dziś już wiemy, że chodzi o październik.

– Według podpisanego aneksu, nowy termin to 12 października tego roku. Natomiast wykonawca robi wszystko, by zakończyć prace we wrześniu – stwierdza Lidia Markowska, dyrektor wrocławskiego oddziału GDDKiA. – Ten termin został lekko przesunięty, ponieważ okazało się po zdjęciu warstw bitumicznych, że konstrukcja jest inna niż wskazywały na to badania kontrolne. Niestety proszę pamiętać, że to skrzyżowanie było wybudowane w latach 70. Duże niespodzianki można spotkać na tego typu drogach, mimo zachowania staranności, żeby badania kontrolne były wcześniej przeprowadzane – dodaje Markowska.

Ta inwestycja zdecydowanie nie ma szczęścia – już w maju tego roku było wiadomo, że robotnicy nie zdążą jej zakończyć na czas. Jak pisali do nas wtedy Czytelnicy, przez długi czas nic tam nie robiono, mimo że remont już ruszył i wprowadzono zmiany w organizacji ruchu: – Tam w ogóle nie widać ludzi, nie pracują maszyny. Przez całą zimę było pusto, krążyły nawet plotki, że ta firma upadła. Teraz wiosną jest podobnie. Codziennie tamtędy jeżdżę i bardzo rzadko widzę tam jakieś prace. Żeby nie było, że skończy się jak z S3 na Polkowice! Będą to robić jeszcze ze dwa lata, a my będziemy się męczyć – obawiał się w maju jeden z kierowców.

Przypomnijmy, że skrzyżowanie dróg krajowych nr 3 i 36 jest przebudowywane na takie z sygnalizacją świetlną. Inwestycja realizowana jest w ramach rządowego Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych i realizowana przez GDDKiA we Wrocławiu.

Fot. BS

Dodaj komentarz

*

code