Gaudeamus igitur w Witelonce (WIDEO)

W Collegium Witelona w Legnicy rozpoczął się rok akademicki 2022/23. Uroczystości z udziałem szanownych oficjeli to dla studentów znak, że czas poświęcić się nauce, by za niespełna rok ze spokojem zająć się zbieraniem owoców.

Rok akademicki w Witelonce rozpoczął się w obecności licznych oficjeli, przedstawicieli władz samorządowych, wykładowców oraz, a może przede wszystkim, studentów. Studentów, którzy – jak potwierdza ostatni ranking Perpektywy – wybrali siódmą publiczną uczelnię zawodową w kraju, najlepszą na Dolnym Śląsku, co szczególnie ważne w dobie historycznych wydarzeń.

Inauguracja była także z pewnością wyjątkowa z uwagi na fakt, że uczelnia obchodzi właśnie 25-lecie istnienia. Trudno o lepszą okazję, by przypomnieć, że absolwenci, którzy opuszczają mury Collegium Witelona w Legnicy znajdują ciekawą pracę.

Więcej w materiale wideo TVREGIONALNA.PL:

Przy okazji uroczystego rozpoczęcia roku akademickiego nie sposób pominąć kroków, jakie w ostatnim czasie władze Collegium Witelona w Legnicy podjęły nie tylko, by zwiększyć konkurencyjność na rynku publicznych uczelni zawodowych, ale też podnieść jej rangę w kraju. To choćby powołanie instytutu technologii innowacji czy stworzenie ośrodka szkolenia i egzaminowania maszynistów kolejowych.

Powodem do satysfakcji, zarówno dla władz, jak i wykładowców Witelonki, są wyniki tegorocznej rekrutacji. Na rok akademicki 2022/2023 collegium przyjęło pod swoje skrzydła 1263 kandydatów. Kilkudziesięciu z nich to studenci z Ukrainy.

Dodaj komentarz