Garnek na gazie omal nie wywołał pożaru

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy ul. Mickiewicza w Złotoryi. Z okien mieszkania jednej z tamtejszych kamienic wydobywały się kłęby dymu. Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyły dwa zastępy straży pożarnej z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Dzięki szybkiej akcji gaśniczej udało się zapobiec tragedii. 

Dyżurny złotoryjskiej jednostki PSP otrzymał zgłoszenie około godz. 11. Na miejscu obecny był również patrol policji oraz pogotowie gazowe. Strażacy w pierwszej kolejności zabezpieczyli teren działań, po czym przystąpili do akcji.

W mieszkaniu, z którego wydobywał się dym, nikogo nie było. Strażacy, aby dostać się do środka, musieli wyważyć drzwi przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego. W lokalu, do którego weszli w aparatach ochrony układu oddechowego, znaleźli palący się na kuchence gazowej garnek z jedzeniem. Zalali go szybko wodą i wynieśli na zewnątrz budynku, likwidując zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru.

Akcja gaśnicza zakończyła się przewietrzeniem mieszkania oraz klatki schodowej. Poważniejszych strat nie było. Budynek przekazano obecnemu na miejscu zarządcy.

.

Fot. Zlotoryja112 via Facebook

Dodaj komentarz

*

code