Opublikowany: pt, Kwi 27th, 2018

Gala sportów walki się jednak odbędzie!

Mamy dobrą wiadomość dla złotoryjskich miłośników sportu. Gala Sztuk Walk podczas tegorocznych obchodów dni miasta jednak się odbędzie. Infomację tę potwierdzili już przedstawiciele ratusza. 

Kilka dni temu informowaliśmy, że po sukcesie ubiegłorocznej edycji, w tym roku złotoryjscy fani boksu i kickboksingu będą musieli obejść się smakiem (Nie będzie gali walk na Dniach Złotoryi). Na forach facebookowych internauci nie kryli z tego powodu  swojego niezadowolenia. Nic dziwnego ponieważ impreza ta, choć zorganizowana w mieście po raz pierwszy, okazała się strzałem w dziesiątkę. Walczących na ringu zawodników dopingowały setki, jeśli nie tysiące, kibiców.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że do gali jednak dojdzie. – Rozmawiałem dziś na ten temat z burmistrzem i z organizatorem  zawodów (w tym roku jest nim Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji – przyp. red.). Udało nam się dojść do porozumienia w tej kwestii i mogę zapewnić, że druga edycja walk się w tym roku odbędzie. Zapraszamy wszystkich do złotoryjskiego rynku w sobotę 26 maja – mówi Andrzej Kocyła, główny pomysłodawca imprezy.

Wiadomość tę potwierdził także Piotr Maas, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Złotoryi. W tym roku ring stanie jednak w innym miejscu niż poprzednio, co ma bezpośredni związek z tym, że scena główna będzie rozłożona w górnej części złotoryjskiej starówki (w okolicach restauracji “Pod zielonym grzybkiem”). Do walk dojdzie natomiast w części dolnej, w pobliżu ul. Piłsudskiego (tam gdzie w ostatnich latach odbywały się koncerty muzyczne).  W przypadku niekorzystnej pogody zawody mają zostać przeniesione do Domu Spotkań i Integracji Społecznej przy Szkole Podstawowej nr 1.

Póki co organizatorzy nie chcą jeszcze zdradzać nazwisk zawodników, którzy już za niespełna miesiąc uświetnią Dni Złotoryi. Jednym z bardziej prawdopodobnych kandydatów jest utalentowany miejscowy bokser Kacper Harkawy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..