„Furmani” wystąpią… jeśli kupią buty

„Bo to przecież się nie godzi, żeby FURMAN boso chodził” – tak brzmi hasło projektu Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Folkloru „Furmani”, które stara się o granty  w programie sieci sklepów Tesco. O pieniądze walczą też dwa inne stowarzyszenia z naszego regionu.

O rywalizacji, która ruszyła w całej Polsce pisaliśmy już w naszym portalu (Lokalne stowarzyszenia walczą o granty). Przypomnijmy, że o pieniądze z programu „Decydujesz, pomagamy” starają się w sumie trzy stowarzyszenia z naszego regionu: „Nasz Parchów” z gminy Chocianów, „Grono” z Lubina i „Furmani” z Rzeszotar. Celem pierwszego ze stowarzyszeń jest stworzenie klubu dla dzieci i młodzieży w Parchowie, członkowie „Grona” planują sfinansować kampanię informacyjną i warsztaty psychologiczno-terapeutyczne dotyczące werbalnej przemocy w internecie, a „Furmani” – zakupić komplet butów tanecznych dla pasjonatów folkloru.

Ostatnia z grup działa od roku, prezentując folklor z przymrużeniem oka. Podobne podejście do życia pasjonaci barwnych występów zaprezentowali, ogłaszając cel swojego projektu.

– Aktualnie przygotowujemy choreografię do nowego widowiska. Do wystawienia go na scenie brakuje nam jedynie… butów. Zwycięstwo w programie pozwoli nam na zakup obuwia, którego nie jesteśmy w stanie zrealizować własnymi siłami – tłumaczą członkowie „Furmanów” i zachęcają: – Postaw na kulturę, wspomóż nas robiąc zakupy w Tesco i wrzucając żeton do tuby z naszym projektem.

Wesprzeć inicjatywę grupy z Rzeszotar, ale też dwóch pozostałych stowarzyszeń można głosująć w sklepach Tesco: w Legnicy, Lubinie i Polkowicach.

Dodaj komentarz