„Furia” na Gali Boksu Zawodowego

W piątek 10 maja na hali sportowej “Sokolnia” w Kościerzynie odbędzie się Gala Boksu Zawodowego “Rocky Boxing Night Kościerzyna”. Podczas Gali rękawice skrzyżują najlepsi polscy pięściarze, w tym lubinianin Paweł „Furia” Czyżyk.

Już po raz drugi Hala “Sokolnia” na klika godzin zamieni się w arenę walk bokserskich. Dodatkowo emocje kibiców rozgrzeje turniej królewskiej kategorii wagowej.

Lubinianin Paweł „Furia” Czyżyk stanie do walki z Ukraińcem Maksem Miszczenko – Czuję się doskonale przygotowany. Maksa znam bardzo dobrze, gdyż boksowaliśmy już razem. Jest to zawodnik z Ukrainy, dobrze wyszkolony technicznie. Tym razem chcę go bardziej zaskoczyć. Dystans rundowy jest teraz większy, bo będzie to sześć rund, więc mam większe pole do popisu – mówi lubinianin.

Dla „Furii” będzie to kolejna walka podczas Gali Boksu Zawodowego – Myślę, że już pokazałem, że profesjonalnie podchodzę do tego co robię. Minął rok od podpisania kontraktu. Piątkowa walka będzie dla mnie piątą w boksie zawodowym i liczę na zwycięstwo – mówi Paweł „Furia” Czyżyk.

Podczas gali, w czterech starciach, wystąpi ośmiu zawodników: Krystian Arndt, Jakub Sosiński, Kacper Meyna, Michał Bołoz, Paweł Sowik, Roger Hryniuk, Mateusz Cielepała oraz Mateusz Figiel. Główną nagrodą turnieju jest 100. 000 zł oraz kontrakt z grupą Rocky Boxing Night.

Wydarzenie będzie transmitowane przez telewizję Polsat Sport.

Dodaj komentarz

*

code