Frajda na osiedlu Kopernika

Mali legniczanie mają powody do zadowolenia. Na terenie rekreacyjnym przy ul. Neptuna na osiedlu Kopernika stanęła nowoczesna i bezpieczna zjeżdżalnia. Ukłon w stronę maluchów kosztował miasto 25 tys. zł.

Legniccy urzędnicy chwalą się nowym urządzeniem, z którego korzystać mają młodzi mieszkańcy. I przypominają, że wcześniej w tym miejscu stała stara zjeżdżalnia, którą zdemontowano, m.in. w obawie przed bezpieczeństwem dzieci. Zastąpiła ją nowoczesna i bezpieczna, z której maluchy już korzystają w najlepsze.

– To kolejna w ostatnim czasie inwestycja dla dzieci i ich rodziców. Niedawno na placu zabaw w parku Miejskim zamontowano dwie huśtawki. W ramach LBO zbudowano ogródek wielopokoleniowy do zabawy i uprawiania sportu przy ul. Bydgoskiej oraz plac zabaw, siłownię plenerową i miejsca wypoczynku przy ul. Stanisławowskiej, a także kompleks sportowo-rekreacyjny przy SP 7. Z kolei przy ul. Smolarskiej na wniosek mieszkańców przebudowywany został plac zabaw. Koszt tej inwestycji to ok. 180 tys. zł – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Dodaj komentarz