Fontanny odzyskują swój dawny blask (FOTO)

W części francuskiej parku Miejskiego w Legnicy trwa rewitalizacja fontann. Prace są bardzo zaawansowane. Wkrótce powróci tam klimat lat 20. minionego wieku.

Przywracanie dawnego blasku fontannom rozpoczęło się w październiku minionego roku. Na początek usunięto stare instalacje, rozebrano opaskę wodną wokół fontann, otaczający je murek, zdjęty został humus. Zgodnie z decyzją wojewódzkiego konserwatora zabytków usunięto krzewy i drzewa, które kolidowały z pierwotnymi założeniami ogrodu francuskiego.

Obecnie roboty koncentrują się głównie na budowie dwóch komór technologicznych, w których zainstalowane będą urządzenia sterujące fontannami oraz układaniu rur.

Przypomnijmy, że prace wykonuje firma Pro-Infra, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, z ceną nieco ponad 13 mln zł, i wygrała przetarg na tę inwestycję.

Jest to pierwszy etap rewitalizacji parku Miejskiego, obejmujący Ogród Francuski. Przebudowane będą też alejki spacerowe, posadzone nowe rośliny, powstanie wiele elementów małej architektury. W części francuskiej parku przywrócony zostanie klimat lat 20. minionego wieku. Powróci czar i nastrój tamtych lat. Wkroczy także nowoczesność. Będziemy mogli bowiem podziwiać bajeczne pokazy wodno-świetlne, które na długo zapadną w pamięć.

Fot. UM w Legnicy

Dodaj komentarz

*

code